Ana Sayfa EKONOMİ 21 Ekim 2018 44 Görüntüleme

TÜGİAD Ege ve BATÜDER İzmir için projeler üretecek

Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette İzmir için ortak projeler üretme kararı alındı.

TÜGİAD Ege Şubesi’ndeki ziyaret kapsamında bir araya gelen BATÜDER ve TÜGİAD Üyeleri Türkiye ekonomisi hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Başta İzmir ekonomisi olmak üzere ülkenin ekonomisine katkı sağlamak adına ortak proje geliştirme kararı aldıklarını ifade eden TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, BATÜDER’in ziyaretinden ve ortak proje fikrinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Yeni projeler üretmeyi sürdüreceğiz”

 İzmir’in hem ekonomik hem de sosyal anlamda gelişimi için sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü ifade eden Can Yavaş,  Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile gerçekleştirecekleri ortak projelerle, İzmir’e büyük katkı sağlayacaklarını söyledi. Yaşadığımız şehrin kıymetini bilme ve şehrin gelişimine katkı sağlama noktasında işbirliğinin önemine dikkat çeken TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Can Yavaş, “BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ziyaretinden çok memnun olduk. İzmir’de yaşıyoruz ve İzmir için çalışıyoruz. Kentimiz ve üye iş insanlarımız için hizmet ediyoruz. Bu bilinçle yeni projeler üretmeyi sürdüreceğiz. BATÜDER ile birlikte proje üreterek kente katkı sağlayabileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

“İşbirliğimiz sürecek”

 TÜGİAD Ege Şubesi’ni ziyaret eden BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu ise şehrin önemli dinamiklerinden biri olan sivil toplum kuruluşlarının birçok alanda gelişime katkı sağladığına dikkat çekerek, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaret kapsamında güzel bir fikir alışverişi yaptık ve İzmir için faydalı projeler geliştirme kararı aldık. Ev sahipliği için TÜGİAD Ege Şubesi’ne teşekkür ederiz. İşbirliğimizin sürdüğü birçok projeyi hayata geçirmeyi umuyoruz” dedi.

TÜGİAD hakkında

 1986 Yılında kurulan Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Türkiye’de genç işadamlarının en geniş profilde bir arayageldiği ilk ulusal ve tek uluslararası yetkinliğe sahip dernektir.

Otomotiv yan sanayi, inşaat – yapı malzemeleri, tekstil, turizm, gıda – tarım – hayvancılık, enerji – yeşil ekonomi, kimya,maden – metal işleme, makine – imalat sanayi, mobilya – kerestecilik, lojistik, bilgi teknolojileri, medikal ekipmanlar,finansal hizmetler – danışmanlık, dış ticaret ve diğer hizmetler başta olmak üzere farklı sektörleri temsil eden 21 – 45yaşları arasında 850 genç girişimci üyesi ile TÜGİAD bugün, 500 bin kişilik bir istihdam gücünü ve yaklaşık 18 Milyar Dolarlıkbir ihracat hacmini temsil etmektedir.

G20 Genç Girişimciler İttifakı’nda (G20 GGİ) Türkiye’yi temsil eden TÜGİAD, aynı zamanda ittifakın stratejik planlama ve işplanından sorumlu icra kurulu üyesidir. TÜGİAD, 84 ülkede 200 bin genç girişimciye ulaşmayı hedefleyen MAME’de(Akdeniz – Afrika ve Orta Doğu Genç Girişimciler İletişim Ağı) kurucu üye ve kurumsal yapılanmadan sorumlu icra kuruluüyesidir.

1993 Yılından itibaren Brüksel’de AB nezdinde Daimi Temsilciliği bulunan TÜGİAD, 45 bin üyesi bulunan Avrupa GençGirişimciler Konfederasyonu (YES) Başkan Yardımcısıdır.

Türkiye genelinde 115'i bayan olmak üzere 850 üyesi bulunan TÜGİAD yaş ortalaması 35 olan üye profili ile ülkeninönemli bir çoğunluğunu temsil eden dinamik bir işadamı ve sanayici profiline sahiptir.

Yıllık ciroları yaklaşık 50 milyar dolar olan TÜGİAD üyesi genç işadamlarının yatırım ve girişimleri ülke ekonomisinde önemlibir yer tutmaktadır. İnşaat, tekstil, dış ticaret, otomotiv yan sanayi, turizm, gıda, makine, motor ve diğer metal ürünlerimalatı sektörleri başta olmak üzere TÜGİAD üyelerinin toplam 60 sektörde ağırlığı hissedilmektedir.

Ortalama yıllık 18 milyar dolar ihracat, 23 milyar dolar ithalat yapan TÜGİAD üyelerinin en çok dış ticaret yaptığı ülkeler ise;Almanya, İtalya, İngiltere, ABD, Fransa, Rusya, İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, komşu ülkeler, TürkCumhuriyetler, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkeleridir.

TÜGİAD Başkanları

BAŞKANLARIMIZ

1986 – 1994 Kurucu ve Onursal Başkan Cefi KAMHİ

1994 – 1998 Murat BEKDİK

1998 – 1999 Hamdi AKIN

1999 – 2002 Muharrem YILMAZ

2002 – 2004 Hayati KAYA

2008 – 2010 Lütfü KÜÇÜK

2010 – 2012 Murat ÇOSKUNKAN

2012 – 2014 Ali YÜCELEN

2014 – 2015 Ali YÜCELEN

2015 – 2016 Rahmi ÇUHACI

2016 – ……… Ali YÜCELEN

G20 Genç Girişimciler İttifakı Hakkında

 G20 Genç Girişimciler İttifakı (YEA), G20 ülkelerinde ekonomilerdeki yenilenmeleri yönlendirme, iş hacmi yaratma, yenilikve sosyal değişim yaratma amacı taşıyan ve girişimciyi odak alan organizasyonların bir araya gelmesinden oluşmaktadır.YEA, G20 ülkelerinde genç girişimcilik konusunda sınırlar arası deneyimleri paylaşma, pozitif bir yön değişimi yaratma,genç girişimciler için global bir iletişim ağı oluşturma ve en önemlisi dünya çapında girişimcilik açısından işbirliği oluşturacakbir dayanışma ortamı yaratma amacıyla kurulmuştur. Bilgi için: www.g20yea.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Bu yazıya puan verebilirsiniz.
Loading...

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Deşifre Haber