Yıldız Asyalı kemanı ve şarkıları ile 7 Ocak’ta Beyrut sahnesinde!

Yıldız Asyalı kemanı ve şarkıları ile 7 Ocak’ta Beyrut sahnesinde!
02 Ocak 2022 Magazin Yorum (0)

Oyunculuğun yanına eklediği şarkıcılığı ve müzisyenliği göz kamaştıran bir kariyer inşaa eden Yıldız Asyalı, yeni yılın ilk konseri için 7 Ocak Cuma akşamı Beyrut Performans sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Yeni sahne konsepti ile 2021 yılında başarılı bir konser performans grafiği yakalayan Asyalı, 2022 yılında da bu ivmeyi daha da yukarılara taşımayı hedefliyor.

Alışılmışın dışında gü.lü bir performans sergileyen genç sanatçıdünya çapında geniş bir yelpaze içindeki müzik türleriye izleyenleri farklı bir serüvene çıkarıyr

Yıldız Asyalı kimdir?

5 yaşından beri sahnede olan ekranlardan da tanıdığımız müzisyen ve oyuncu Yıldız Asyalı 1992 yılında İstanbul Devlet Opera ve balesi çocuk korosunda başladığı müzik serüvenini, konservatuvarda keman bölümünde okuyup,keman dalında Türkiye ikincisi seçildikten sonra, çeşitli orkestralarla konserler, müzikal ve jazz şarkıcılığıyla devam ettirdi. Kendi söz ve bestelerini müzik dünyasıyla paylaşmaya 13 yaşında başladı. Çeşitli program jenerikleri ve dizi müzikleri besteciliği dışında ilk albüm çalışması olan  mp3 gurubunun albümdeki tüm parçalar kendisine ait olmakla birlikte,sözlerini yazdığı ;müzikleri aynı zamanda aranjörü olan Onno tunç beste yarışması ödüllü Erim Ardal a ait olan “Arkadaşça”şarkısını Altın Güvercin Kuşadası şarkı yarışmasında finale kalarak seslendirdi.

,